logo muzeum

wystawa Doroty Juszkowskiej-Łysiak i Grażyny Stodulskiej

W zeszłą sobotę, 16 grudnia, w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy "Kobieta w malarstwie Doroty Juszkowskiej-Łysiak i Grażyny Stodulskiej" zorganizowanej przez MHZK oraz Kamieński Dom Kultury.
Autorki prac są mieszkankami naszego miasta i słuchaczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim, na którym doskonalą swoje umiejętności malarskie w Otwartej Pracowni Plastycznej przy Kamieńskim Domu Kultury prowadzonej przez absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, artystę-rzeźbiarza Stanisława Motykę. Dorota Juszkowska-Łysiak, która do Kamienia przeprowadziła się sześć lat temu ze Świnoujścia, zaczęła malować po przejściu na emeryturę uczestnicząc w zajęciach świnoujskiego UTW. Maluje farbami olejnymi, akwarelą, pastelą i węglem. Brała udział w dziewięciu wystawach zbiorowych. Jak dotąd miała również cztery wystawy zbiorowe – w Forcie Anioła i Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu. W Kamieniu Pomorskim po raz pierwszy zaprezentowała swoje prace rok temu w miejscowej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. W roku bieżącym wystawiała zaś je w Ośrodku Wypoczynkowym "Wielki Błękit" w Łukęcinie.
Grażyna Stodulska, emerytowana urzędniczka samorządowa, rozpoczęła swą przygodę z malarstwem przed rokiem. Portrety i pejzaże, które należą do jej ulubionych tematów, maluje ołówkiem, pastelą i farbami akrylowymi.
Wystawa "Kobieta w malarstwie Doroty Juszkowskiej-Łysiak i Grażyny Stodulskiej" będzie prezentowana w naszym Muzeum do połowy marca 2018 roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00. Serdecznie zapraszamy!