Życzenia świąteczne

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2020

życzą

dyrektor i pracownicy Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

w Kamieniu Pomorskim

O kamieńskiej kapitule katedralnej w MHZK

14 grudnia br. w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbyło się spotkanie autorskie z dr. Radosławem Pawlikiem, szczecińskim historykiem i archiwistą, który zaprezentował swą, wydaną w październiku, książkę zatytułowaną "Kapituła katedralna w Kamieniu Pomorskim na przełomie epok (1498-1549)".
Monografia ta stanowi opublikowaną wersję pracy...

Zaproszenie na spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Radosławem Pawlikiem, pracownikiem Archiwum Państwowego w Szczecinie, poświęcone jego wydanej w październiku br. książce "Kapituła Katedralna w Kamieniu Pomorskim na przełomie epok (1498-1549)". Spotkanie odbędzie się 14 grudnia, w sobotę, o godzinie 14:00 w siedzibie naszego Muzeum przy ulicy Adama...

"Portret natury" w MHZK

Od 2 grudnia w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej zobaczyć możemy wystawę "Portret natury", na której pokazywane jest malarstwo słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z naszego województwa oraz wielkopolskiego Miedzichowa.

Kuratorami ekspozycji są szczeciński artysta-plastyk Jan Michał Szewczyk oraz prezes golczewskiego UTW Janina Kołodzińska...

Wernisaż wystawy malarstwa "Portret natury"

Dyrektor Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Golczewie oraz Kuratorzy serdecznie zapraszają na wernisaż poplenerowej wystawy zatytułowanej "Portret natury", który odbędzie się we wtorek, 3 grudnia, o godz. 17:00 w siedzibie naszego Muzeum przy ulicy Adama Mickiewicza 34.
Wystawa, której kuratorami są szczeciński...