logo muzeum

album fotograficzny

4 stycznia nasze Muzeum wzbogaciło się o album fotograficzny zatytułowany "Festiwale Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim" przygotowany z okazji dziesięciolecia tej imprezy (od 1979 r. o randze międzynarodowej) przez kamieńskiego fotografika Stanisława Kolasińskiego.
Stanisław Kolasiński (1931-1990) dokumentował to najważniejsze wydarzenie kulturalne naszego miasta od końca lat sześćdziesiątych do początku osiemdziesiątych.
Na karty albumu (zbliżone do formatu B3) wklejone zostały 144 zdjęcia ukazujące festiwalowych wykonawców z lat 1969-1974, katedrę, organy, plakaty i wystawy festiwalowe.
Przed laty podobny album znajdował się w zbiorach Muzeum Regionalnego w Kamieniu Pomorskim, po którego likwidacji został przekazany do Archiwum Państwowego w Szczecinie, w którym jest przechowywany międzyzdrojskim oddziale tej placówki.
Album "Festiwale Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim", który trafił do naszego Muzeum, został nam podarowany przez pana Marka Dybionkę, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy.