logo muzeum

Wystawa malarstwa „metaFIZYKA obrazu”

1 grudnia br. w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej miało się odbyć otwarcie wystawy "metaFIZYKA obrazu" zorganizowanej przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie. Niestety ograniczenia związane z epidemią koronawirusa spowodowały, iż wernisaż nie mógł się odbyć, a prezentowane na wystawie prace możemy zobaczyć, w wersji internetowej, poniżej.

Wędrująca po naszym województwie ekspozycja, której kuratorami są szczeciński artysta-plastyk Jan Michał Szewczyk oraz prezes golczewskiego UTW Janina Kołodzińska, stanowi plon pleneru malarskiego, który odbył się w ramach VI Letniej Szkoły Seniora (od 23 do 30 sierpnia br.) w Ośrodku Wczasowym "Familijni" w Dziwnówku.

Na wystawę składają się 24 prace seniorów z Pomorza Zachodniego i Zielonej Góry, którymi są: Janina Kołodzińska, Marianna Michalak, Maria Sadłocha, Helena Włodaczyk (Golczewo), Lilia Boczkowska, Wanda Konikowska (Pyrzyce), Edward Krygier, Dominika Odrowąż (Szczecin), Teresa Krajewska-Grzelka, Izabela Sak (Zielona Góra), Anna Dąbska, Renata Jasiul, Izabela Kurowska, Józef Szary (Koszalin), Jolanta Gwardecka, Wanda Orda (Police), Monika Artiuch (Gryfice), Jerzy Markowski (Goleniów), Bożena Pawłowska (Szczecinek), Anna Nowak, Jolanta Ptak (Borne Sulinowo), Maria Jastrzębska, Maria Kurczewska i Jadwiga Wesołowska (Barlinek)

Wystawa była wcześniej prezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie. W naszym Muzeum będzie można ją zobaczyć tylko w wersji internetowej. Następnie, do końca czerwca przyszłego roku, jeśli ograniczenia związane z epidemią pozwolą, zobaczymy ją w Gryficach, Nowogardzie i w szczecińskim Urzędzie Marszałkowskim.