logo muzeum

Wystawa malarstwa i ceramiki ręcznie malowanej Marii Horoszkiewicz-Cioroch

2 lipca 2022 r. w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej otwarta została wystawa malarstwa i ceramiki ręcznie malowanej mieszkanki naszego miasta Marii Horoszkiewicz-Cioroch.

Maria Horoszkiewicz-Cioroch urodziła się i mieszka w Kamieniu Pomorskim. Ukończyła studia pedagogiczne, a następnie plastyczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Swe obrazy po raz pierwszy wystawiła w nieistniejącej już kamieńskiej kawiarni "Art Cafe" przy ul. Gryfitów w 1998 r.

W 2005 r. Stowarzyszenie Miłośników Kowar zorganizowało jej wystawę w tym partnerskim mieście Kamienia Pomorskiego. Kilkakrotnie pokazywała swe prace w samym Kamieniu – po raz ostatni pięć lat temu w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Artystka czerpie inspiracje z natury. Przenosi fascynacje przyrodą na płótno i ceramikę, której malowanie rozpoczęła trzy lata temu. W bieżącym roku tematem przewodnim jej prac są maki – kwiaty nierozerwalnie związane z polskim krajobrazem.

Na wystawie znalazło się trzydzieści obrazów powstałych od drugiej połowy lat 90. XX w. po rok bieżący oraz kilkadziesiąt naczyń, w tym kompletów porcelany, malowanych w ostatnich latach. Wystawa będzie prezentowana do 10 września 2022 r. od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-17:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Adama Mickiewicza 34. Serdecznie zapraszamy!