Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od naszego Muzeum spotkanie autorskie z Eweliną Kaps, które w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa było zaplanowane na 24 września, zostało odwołane. Pisarka obiecała zaprezentować swą książkę w innym terminie, o którym poinformujemy.

plakat

W sobotę (4 września br.) rozpoczęliśmy tegoroczną edycję Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Tegoż dnia odbyło się otwarcie wystawy prac rzeźbiarza-amatora i mieszkańca naszego miasta Stanisława Sroki.

Stanisław Sroka pochodzi z Gorlic. Jego droga do Kamienia Pomorskiego wiodła przez Kraków i Zakopane, gdzie...

plakat

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy „Stanisław Sroka – rzeźba”, które odbędzie się 4 wrześnie br. (w sobotę) o godz. 16:00 w siedzibie naszego Muzeum przy ul. Adama Mickiewicza 34.

Stanisław Sroka tworzy płaskorzeźby nawiązujące do kultury ludowej i tematyki sakralnej. Jest m.in. autorem rzeźby św. Ottona znajdującej się w wirydarzu...

plakat

Już w sobotę rozpoczynamy obchody Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2021 w naszym Muzeum. Ich program jest następujący:

4 września (sobota), godz. 16:00

Otwarcie wystawy "Stanisław Sroka – rzeźba"

Twórczość Stanisława Sroki nawiązujące do kultury ludowej i tematyki sakralnej. Rzeźbiarz-amator jest m.in. autorem drewnianej figury św. Ottona...